A pincészet kezdetben a szőlők "tövében" épült hagyományos, kis présházakból állt, melyek a családi gazdaságot hat generáción keresztül szolgálták ki, de a termőterületek növekedésével kapacitásuk már nem bizonyult elegendőnek. Ezért 1997 elején egy új pince építését kezdték el Balatonfüred nyugati határában, a Bocsár dűlőben. A beruházás 2005-ben fejeződött be, és ezzel egy minden igényt kielégítő épületegyüttessel gazdagodott a borászat.
A vidék hagyományait követve elsősorban fehér fajtákat termesztenek. Szőlőik Balatonfüred, Pécsely és Vászoly dűlőiben, összesen 23 hektáron terülnek el, első osztályú talajon, és kiváló mikroklímájú helyeken. Kilenc fajtával foglalkoznak, amelyek között természetesen az Olaszrizlinget tartják a legfontosabbnak, mert ez a szőlő testesíti meg leginkább a borvidék karakterét. A szőlőmunkák döntően befolyásolják egy-egy évjárat minőségét. Céljuk egyedi és kifogástalan borok készítése, ami elképzelhetetlen tökéletes minőségű alapanyag - a szőlő - nélkül. Ezért a tőkék és a gyümölcs gondozását kiemelt figyelemmel végezik.
Balatonfüred-csopaki borvidék szőlőtermő területe méretét tekintve közepes: kilencedik a sorban a 22 magyar borvidék között, de a legjobbak mellett foglal helyet, ha adottságokról van szó. Borász szemmel nézve a nagy lehetőségek hazája ez. Tagolt domboldalain különleges, a szubmediterrán éghajlatra emlékeztető klíma uralkodik, az itt kialakult egyedi "terroir-ok" változatos talaján pedig első osztályú szőlő termelhető. A fajták tekintetében hagyományosan "fehérboros" a vidék. Elsősorban Olaszrizlinget, Szürkebarátot és Ottonel Muskotályt szüretelnek a gazdák. A vidék kellemes, bűbájos és hívogató. A domboldalakon 150-200 éves présházak tanúskodnak arról, hogy valaha minden család érintett volt itt a szőlőművességben. Régen úgy tartották, hogy aki tavasszal nem megy fel a szőlőhegyre metszeni, azt a szilveszter már a temetőben találja. Ma már nem ritka, hogy az is épségben átvészeli az évet, akinek nincs szőlője a környéken, de a borászok szerint ez csak a vakszerencse műve.